Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 18 - 39

Od 26 kwietnia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVD-19 osób w wieku 18 - 39 lat. Każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

  • 28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz dostępny w I kwartale tego roku na gov.pl/szczepimysie.
  • 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat. 

 Poniżej harmonogram rejestracji :

 

Data rejestracji

Grupa wieku

26 kwietnia

rocznik 1974 - 1975

27 kwietnia

rocznik 1976 -1977

28 kwietnia

rocznik 1978 - 1979

29 kwietnia

rocznik 1980 - 1981

30 kwietnia

rocznik 1982 - 1983

1 maja

rocznik 1984 - 1985

3 maja

rocznik 1986 - 1987

4 maja

rocznik 1988 -1989

5 maja

rocznik 1990-1991

6 maja

rocznik 1992 - 1993

7 maja

rocznik 1994 - 1996

8 maja

rocznik 1997 - 1999

9 maja

rocznik 2000 - 2003

 

Rejestracja na szczepienie od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 800  do   1500

tel.  661 333 599  

Uwaga,  e-skierowania na szczepienie nie dostaniesz, jeśli w ciągu ostatnich 90 dni miałeś/aś pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta później

Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 40-59 lat

Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVD-19 osób w wieku 40-59 lat. Od 1 kwietnia zapisywali się na termin ci, którzy w styczniu i lutym zgłosili chęć zaszczepienia. Od 12 kwietnia zapisują się pozostali, dzień po dniu kolejny rocznik, według harmonogramu :

 

Data rejestracji

Grupa wieku

12 kwietnia

rocznik 1962

13 kwietnia

rocznik 1963

14 kwietnia

rocznik 1964

15 kwietnia

rocznik 1965

16 kwietnia

rocznik 1966

17 kwietnia

rocznik 1967

19 kwietnia

rocznik 1968

20 kwietnia

rocznik 1969

21 kwietnia

rocznik 1970

22 kwietnia

rocznik 1971

23 kwietnia

rocznik 1972

24 kwietnia

rocznik 1973

 

Rejestracja na szczepienie od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 800  do   1500

tel.  661 333 599  

Uwaga,  e-skierowania na szczepienie nie dostaniesz, jeśli w ciągu ostatnich 90 dni miałeś/aś pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta później

Życzenia Wielkanocne 2021


Wielkanoc2021png

 

Życzę Wszystkim, aby te Święta Wielkanocne

wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość

pogodę ducha, ciepło i nadzieję na lepsze jutro

oraz tak potrzebne w tym trudnym okresie zdrowie i spokój.


 Składa                                        
Dyrektor SPZOZ wraz z pracownikami                                        

SPZOZ w Gminie Jabłonka poszukuje lekarza do pracowni USG

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gminie Jabłonka pilnie zatrudni lekarza radiologa lub lekarza z uprawnieniami do wykonywania badań USG.  Dysponujemy profesjonalnym aparatem do badania USG ALOKA PROSOUND ALPHA z pięcioma głowicami. 

Forma zatrudnienia, czas pracy i wynagrodzenie do uzgodnienia.
Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy :

Szczegółowych informacji udziela Dyrektor SPZOZ w Gminie Jabłonka pod nr tel. 600890667 bądź mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

#SZCZEPIMY SIĘ

szczepimysię

 

Jeżeli masz 70 lat lub więcej oraz posiadasz PESEL - możesz zarejestrować się na termin szczepienia. Każdy senior, który chce być zaszczepiony, a nie otrzymał terminu szczepienia, uzyska go wraz z kolejnymi dostawami szczepionek.

 

• Zgłoś się na całodobowej bezpłatnej infolinii 989

Przygotuj numer PESEL i kod pocztowy. Podaj konsultantowi swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia szcze-pienia. Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz prze-kierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Poprosimy o numer PESEL i Twój kod pocztowy. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin szczepienia
JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU: Do każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu podczas rozmowy, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy szczepień.
 
• Formularz
 
Jeśli nie znalazłeś wolnego terminu, wypełnij prosty formularz na szczepimysie.pacjent.gov.pl – wpisz numer pesel, kod pocztowy, adres mejla, nr telefonu. W mejlu będzie potwierdzenie rejestracji i informacja, że jeśli pojawi się nowy termin szczepienia w twojej okolicy, otrzymasz wiadomość.
 
• Wyślij SMS
 
Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. OtrzymaszSMS z tego numeru z prośbą o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie blisko Twojego domu. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, wybierzesz inny. Po zareje-strowaniu, na dobę przed szczepieniem, otrzymasz SMS-a przypo-minającego o terminie i miejscu.
JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU: do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni konsultant infolinii po uruchomieniu nowych terminów szczepień.
 
• Skorzystaj z e-Rejestracji
 
e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl. Potrzebny jest do tego profil zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych ter-minów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci paso-wał albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z wy-szukiwarki i wskażesz datę i miejsce. Po zarezerwowaniu terminu otrzymasz SMS. Kolejny SMS z przypomnieniem o szczepieniu do-staniesz dzień przed terminem.
 
• Zarejestruj się w punkcie szczepień
 
Przygotowano na podstawie informacji z www.gov.pl/szczepimysie 24.1.2021
 

 

Święto Pracowników Służby Zdrowia

 

      Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Natomiast Polscy pracownicy służby zdrowia świętują również w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, które przypada na dzień 18 października. Święto patronalne Służby Zdrowia, które obchodzimy 18 października, w sposób niejako oczywisty kieruje naszą myśl ku lekarzom, co jest o tyle naturalne, jednak wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że w procesie ratowania zdrowia chorego uczestniczy cały zespół medyczny, a więc również pielęgniarki, położne, pracownicy laboratoryjni, czy też pozostały personel, bez których bardzo często lekarz pozostałby bezradny. Wszyscy jesteście ważni i macie swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia. W dniu św. Łukasza patrona pracowników Służby Zdrowia pragnę złożyć wyrazy uznania oraz podziękowania za trudną codzienną pracę dla wszystkich pracowników SP ZOZ w Gminie Jabłonka dla: lekarzy, dentystów, pielęgniarek, położnych, pracowników laboratoryjnych,  pracownika RTG, pracowników administracji oraz wszystkich nie wymienionych, którzy służą pomocą w każdym miejscu i w każdym czasie. Możemy śmiało stwierdzić, że dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Nasz SPZOZ wyróżnia się wysokim poziomem świadczonych usług, oraz jest przyjazny dla pacjentów nawet w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa.

       Z tej okazji kieruję życzenia do wszystkich, którzy swą pracą, poświęceniem i oddaniem ratują życie i zdrowie drugiemu człowiekowi, często narażając własne. Życzę radości i satysfakcji  z pracy zawodowej, aby  nie zabrakło sił, cierpliwości i uśmiechu w codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.
                                                       
 Dyrektor  SP ZOZ w Gminie Jabłonka                 
 
 
 
 Kwiaty

Nowe zasady bezpiczeństwa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzeniu od 17 października nowych zasad bezpieczeństwa oraz o poszerzeniu listy powiatów, które trafią do strefy czerwonej. Powiat Nowotarski znajduje się w strefie czerwonej

2  1 

3

Poradnie Specjalistyczne

SP ZOZ w Gminie Jabłonka Informujemy, że Poradnie specjalistyczne Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu działające w Orawskim Centrum Zdrowia w Jabłonce od  01.10.2020  będą przyjmować pacjentów według następującego harmonogramu:

Poradnia Chirurgii Ogólnej  w Jabłonce :

Lek. med. Andrzej Mazur

Wtorek :                  1400 -  1800

Środa :                   900 -  1300

 

Poradnia Kardiologiczna  w Jabłonce  :

Dr.n.med. Tomasz Jachymczyk
 
  Czwartek :                  830 -  1300
 
Informujemy również że Poradnia Neurologiczna i Poradnia Ortopedyczna jest nieczynna do odwołania.