Święto Pracowników Służby Zdrowia

 Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia.
Natomiast polscy pracownicy służby zdrowia świętują również w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, które przypada na dzień 18 października.
Święto patronalne Służby Zdrowia, które obchodzi się 18 października jest dla całego zespołu, gdyż zdajemy sobie sprawę, że w procesie ratowania zdrowia chorego uczestniczy cały zespół medyczny, a więc lekarze, pielęgniarki, położne, pracownicy laboratoryjni, czy też pozostały personel, bez których bardzo często lekarz pozostałby bezradny. Wszyscy jesteście ważni i macie swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia. W dniu św. Łukasza patrona pracowników Służby Zdrowia pragnę złożyć wyrazy uznania oraz podziękowania za trudną codzienną pracę dla wszystkich pracowników SP ZOZ w Gminie Jabłonka dla: lekarzy, dentystów, pielęgniarek, położnych, pracowników laboratoryjnych, pracownika RTG, pracowników administracji oraz wszystkich nie wymienionych, którzy służą pomocą w każdym miejscu i w każdym czasie. Możemy śmiało stwierdzić, że dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Nasz SPZOZ wyróżnia się wysokim poziomem świadczonych usług.

Z tej okazji kieruję życzenia do wszystkich, którzy swą pracą, poświęceniem i oddaniem ratują życie i zdrowie drugiemu człowiekowi, często narażając własne. Życzę radości i satysfakcji z pracy zawodowej, aby nie zabrakło sił, cierpliwości i uśmiechu w codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

        kwiaty1

 Dyrektor SP ZOZ w Gminie Jabłonka